Co słychać w naszych szkołach…

SP KIEŁPINY – SPOTKANIE Z PRACOWNKIEM WELSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

W ramach obchodów Święta Drzewa, w dniu 6 października do Szkoły Podstawowej w Kiełpinach został zaproszony pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego pan Arkadiusz Abramowski. Przeprowadził zajęcia edukacyjne dla klas II-VI pt.: „Drzewa naszego klimatu”. Uczniowie mieli możliwość nauki rozpoznawania gatunków drzew na podstawie liści, pędów i owoców. Dodatkowo każdy z uczestników wykonał pamiątkę w postaci liścia z gipsu. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Na zakończenie uczniowie wręczyli prowadzącemu podziękowanie.

Światowy Dzień Uśmiechu w SP Lidzbark

7 października w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku już po raz czwarty obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu – święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, a także ułatwia kontakty międzyludzkie. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki- tzw. smiley face, którą wymyślił w 1963 roku.

Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały „uśmiechnięty’ stroik na drzwi swojej sali lekcyjnej, a każdy uczeń przyszedł do szkoły ze znaczkiem uśmiechniętej buźki przyklejonym do ubrania. W tym dniu każda klasa mogła zrobić sobie sweet focię w specjalnie przygotowanej na tę okazję ramce. Aby jeszcze bardziej umilić ten dzień „śmieszki” z klasy IV b czytały kolegom dowcipy z nowo zakupionej pozycji do biblioteki szkolnej, zachęcając tym samym do jak najczęstszego czytania książek.

Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie śmiech to zdrowie to nie tylko metafora. Trzeba przyznać, że był to miły i sympatyczny dzień.

SP KIEŁPINY – SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY V

W piątek 7 października br. klasa V Szkoły Podstawowej w Kiełpinach wraz z rodzicami i wychowawcą panią Eweliną Falbą spotkała się w budynku szkoły. Celem spotkania była dobra zabawa. Wszyscy pojawili się punktualnie na hali sportowej. Uczniowie bez wahania podjęli decyzję o wspólnej grze w piłkę, w tym czasie rodzice pomimo deszczowej pogody upiekli kiełbaski dla swoich pociech. Gdy wszyscy byli już najedzeni można było zacząć zabawę. Dzieci i mamy mieli okazję na sprawdzenie czy znają swoje ulubione danie, serial/film, kolor. Na koniec rozegrano mecz w unihokeja rodzice kontra dzieci, w którym zwyciężyli rodzice. Wszyscy świetnie spędzili popołudnie i już planują kolejne wspólne spotkanie.

A jednak „Warto czytać”

29 września w Olsztynie zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Warto czytać”, zorganizowanego przez Warmińsko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku zajęła w tym konkursie II miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy IV –VI na najlepszy projekt promujący czytanie. Nagrodzone zostały autorki projektu edukacyjnego: pani Małgorzata Waleszkowska, pani Joanna Urbańska i pani Elżbieta Majder, które w ubiegłym roku szkolnym przeprowadziły szereg działań, których celem było m. in. rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów, a także zmiana negatywnego stosunku do czytania książek.

SP KIEŁPINY – ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE III

30 września, po zajęciach szkolnych uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Kiełpinach oraz ich rodzice zebrali się aby rozpocząć długo oczekiwaną imprezę jesienną pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Powitania uczestników ziemniaczanej imprezy dokonała wychowawczyni klasy III pani Dorota Waleśkiewicz. Hasłem „Uśmiech, humor  i zabawa to  najważniejsza sprawa” zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. Już na początku czekały na dzieci niespodzianki – konkursy. Odbył się ,,ziemniaczany slalom”, rzut ziemniakiem do celu oraz konkurs ,,leć ziemniaczku!” Nie zabrakło też konkursów dla rodziców, w których udział sprawił mamom dużo śmiechu. Największą frajdę sprawiły dzieciom zabawy zespołowe z rodzicami. Dzieci z pomocą mam wykonywały zwierzątka z ziemniaka i powstały ,,Cudaczki – Kartoflaczki”. Piekły też ziemniaki, a chętni mogli spróbować swoich sił w tańcu przy piosence  pt: ,,Tańczący ziemniak”. Dużo radości sprawiła wszystkim piękna jesienna pogoda, a rodzice bez przeszkód mogli świętować razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Spotkania integracyjne dzieci i rodziców to gwarancja niezapomnianych wspomnień, do których można będzie wracać jeszcze przez długi, długi czas.