Co słychać w naszych szkołach…

SP Kiełpiny – SPRZĄTANIE ŚWIATA  2016 – „Podaj dalej….drugie życie odpadów”

16 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiełpinach, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. W tym roku 23 edycja sprzątania przebiegała pod hasłem „Podaj dalej….drugie życie odpadów”.  Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji, którą  przeprowadził pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego pan Arkadiusz Abramowski. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddziały przedszkolne oraz klasy II-III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy V-VI zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły oraz terenem wsi Kiełpiny. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie. Uczniowie zebrali 15 worków śmieci. Były to głównie: papier, plastik, szkło i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września w SP Bryńsk zorganizowano obchody VI edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ramach tych obchodów uczniowie klas IV-VI wykonali szereg rysunków i plakatów związanych z tabliczką mnożenia. W każdej klasie odbył się też konkurs sprawdzający wśród uczniów znajomość pamięciowego mnożenia i dzielenia liczb. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali odpowiednie certyfikaty potwierdzające biegłą znajomość tabliczki mnożenia.

Klasyfikacja konkursowa w klasie IV:

1 miejsce Julia Rynkowska,
2 miejsce Maja Wieczorek,
3 miejsce Marta Sulkowska.

Klasyfikacja konkursowa w klasie V:

1 miejsce Oliwia Wyżlic,
2 miejsce Martyna Pawelska,
3 miejsce Martyna Warlikowska.

Klasyfikacja konkursowa w klasie VI

1 miejsce Marta Bartkowska,
2 miejsce Kamil Więcławski,
3 miejsce Emilia Drankowska

Ten szczególny dzień obchodzono również w Szkole Podstawowej w Słupie. Dzień ten poprzedziły cztery dni przygotowań. Uczniowie brali udział w zabawach m.in. „Hasło dnia”, „Matematyczne spacery”, „Marmur”. Pani Bartnicka przygotowała dla uczniów klas 3-6 zadania z tabliczki mnożenia. Uczniowie chętnie przystępowali co przerwa do egzaminu o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia  i zdobywali nagrody. Imprezę matematyczną przygotowała nauczycielka matematyki Justyna Bartnicka.

SP KIEŁPINY – MECZ TOWARZYSKI UCZNIOWIE KONTRA NAUCZYCIELE

4 października w Szkole Podstawowej w Kiełpinach został rozegrany mecz towarzyski w piłkę nożną uczniowie kontra nauczyciele. Po zaciętej walce starcie zakończyło się wygraną nauczycieli 11:5. Nauczyciele z dumą schodzili z boiska. Zwycięska drużyna otrzymała dyplom. Wręczono również dyplom dla zawodniczki za najładniejszą bramkę, który otrzymała pani Bożena Ossowska. Skład drużyn nauczyciele: B.Ossowska, B.Zelma, I.Machujska, D.Waleśkiewicz, E.Falba, G.Marcinkowska; uczniowie: K.Puczyński, C.Lewandowski, K.Konopka, K.Labicki, M.Kleist rezerwa: Jaroszewski, K.Jurewicz; Sędzia: B.Loźniewska. Podczas rywalizacji było dużo zabawy i śmiechu.

PIECZEMY CHLEB

Uczniowie klasy trzeciej SP Słup, razem z wychowawczynią, Jolantą Kosman, wybrały się do Pani Marii Ludy, aby wspólnie upiec chleb. Pani Maria pokazała dzieciom, jak piecze się tradycyjnie chleb w domu, w specjalnym piecu. Radości było co niemiara, gdyż wszyscy mieli okazję upiec dla siebie chleb. Dziękujemy Pani Jolancie za wspaniały pomysł na nietypową lekcję. Podziękowania ślemy również Pani Marii, która pokazała naszym uczniom, jak ważna jest tradycja.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SP KIEŁPINY

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Szkoła Podstawowa w Kiełpinach czynnie włączyła się w obchody tego dnia. W każdej z klas nauczyciele czytali uczniom wybrane książki, które zostały zakupione w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W oddziałach przedszkolnych do czytania została zaproszona pani Renata Piotrowska bibliotekarka Filii bibliotecznej w Kiełpinach oraz uczennice samorządu uczniowskiego. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanych bajek i wierszy. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.