Co słychać w naszych szkołach…

„Znakomite wyniki matur w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku”

Do matury w Liceum w Lidzbarku przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci szkoły czyli 48 uczniów (jeden uczeń – nauczanie indywidualne nie złożył we wrześniu deklaracji maturalnej).

Egzamin zdało 44 uczniów, tylko 4 ma prawo do egzaminu poprawkowego. Należy się spodziewać 100% zdawalności po sierpniowych poprawkach. Podstawą tego przekonania są wysokie wyniki z poszczególnych przedmiotów osiągnięte przez uczniów liceum. Warto wymienić:

– 25% uczniów uzyskało powyżej 90% punktów z języka polskiego;
– 6% uczniów uzyskało 100% punktów z języka polskiego;
– 44% uczniów uzyskało powyżej 90% punktów z język angielskiego;
– 10% uczniów uzyskało 100% punktów z języka angielskiego;
– 4% uczniów uzyskało powyżej 90% punktów z matematyki, a 2% uczniów uzyskało 100% punktów z tego przedmiotu.

Dyrektor szkoły wraz z nauczycieli gratuluje maturzystom z swojej szkoły.

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe OPOKA w Kiełpinach pozyskało fundusze na realizację zadania w ramach projektu „W WAKACJE SIĘ NIE NUDZIMY”.

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci. Dzięki wsparciu Fundacji PKO BP w dniu 30 czerwca został zorganizowany wyjazd do Gdyni, Gdańska i Sopotu. Z wyjazdu skorzystało 30 dzieci. W czwartek, wcześnie rano wycieczkowicze zebrali się przy Szkole Podstawowej w Kiełpinach. Realizacja programu wycieczki rozpoczęła się od pobytu przy nowoczesnym stadionie piłkarskim Energa Gdańsk. Wielki stadion zbudowany na Euro 2012 oraz piękny jego kształt, w kolorze bursztynu wywołał wśród dzieci ogromne wrażenie. Nie mniej emocji wywołał wśród dzieci pobyt w Muzeum Marynarki Wojennej, które jest jedną z atrakcji Gdyni, mieszczącą się na Bulwarze Nadmorskim. Dzieci obejrzały eksponaty związane z polskimi działaniami zbrojnymi na morzu, uzbrojenie i sprzęt bojowy, sięgający od XVII w. do czasów obecnych. Szczególną uwagę zwrócił zbiór broni z czasów II wojny światowej oraz okresu powojennego, m.in. samoloty i śmigłowce należące do lotnictwa Marynarki Wojennej. Tuż niedaleko można było zobaczyć statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniami. Widoki były piękne. Następnie dzieci spędziły czas na statku Dar Pomorza – trzymasztowym żaglowcu, który niegdyś pełnił funkcję statku szkoleniowego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Na jego pokładzie dzieci zobaczyły miejsce spania i spożywania posiłków przez praktykantów, oficerów i oficerów starszych, magazyn żagli czy maszynownię. Pobyt na statku wywołał wśród dzieci ogrom pozytywnych emocji.  Potem w Akwarium Gdyńskim dzieci odkrywały tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno–lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Kolejna oczekiwaną atrakcją był spacer po Molo w Sopocie, które jest jedną z wizytówek polskiego wybrzeża.  Przy pięknej, słonecznej pogodzie i podziwiając widoki dzieci zrobiły wiele pamiątkowych zdjęć. Aby posilić się i odpocząć zaplanowano pobyt w McDonald’s. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Starówki w Gdańsku. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Uczestnicy wycieczki pomimo zmęczenia podróżą, wrócili bardzo zadowoleni. Zarząd Stowarzyszenia Opoka serdecznie dziękuje Fundacji PKO BP za okazane wsparcie. – Cieszymy się, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli mogliśmy w wakacje zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji – powiedziała Danuta Ciesielska prezes Stowarzyszenia.