Co słychać w naszych szkołach…

DZIEŃ OTWARTY w lidzbarskim gimnazjum

3 czerwca uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku zaprosili trzecioklasistów z Gimnazjum im. Szarych Szeregów do zapoznania się z ofertą edukacyjną, specyfiką i atmosferą lidzbarskiego liceum.

W programie Dnia Otwartego znalazły się następujące punkty: wysłuchanie audycji Radiowęzła Szkolnego,  prezentacja dokonań artystycznych i naukowych uczniów, przedstawienie grona pedagogicznego. Spotkanie w sali gimnastycznej zakończyły zabawy integracyjne licealistów
i gimnazjalistów prowadzone przez animatorów szkolnej Grupy Teatralnej „Drako”, którzy również zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w skeczu „Lekcja historii”. Zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniach lekcyjnych „Pasjonująca nauka” i przez chwilę mogli poczuć się jak pełnoprawni uczniowie liceum podczas geografii, języka polskiego, fizyki, języka angielskiego i matematyki.

Prowadzone metodami aktywizującymi zajęcia (podchody przyrodnicze, teleskopowe obserwacje zjawisk astronomicznych, Makbet języku angielskim  i zagadki matematyczne) umożliwiły uczniom gimnazjum i liceum wspólne działanie.

Wycieczka uczniów z SP Słup

8 czerwca uczniowie SP Słup odwiedzili Malbork. Starsi uczniowie zwiedzili Zamek w Malborku – posłuchali ciekawych historii o tym miejscu i dziejach Polski. Dołączyli też do młodszych koleżanek i kolegów, bawiących się na terenie DINOPARKU. Niezwykłą atrakcją okazał się seans w kinie 5D oraz zwiedzanie kompleksu, w którym „żyją” smoki i dinozaury. Szkoła pragnie podziękować wszystkim opiekunom oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie wycieczki.

Bal gimnazjalny w Lidzbarku

10 czerwca w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im Szarych Szeregów w Lidzbarku odbył się bal gimnazjalny. Każdego roku uczniowie klas III organizują bal. W przygotowaniu tego wyjątkowego dnia pomogli młodzieży rodzice oraz wychowawcy klas. Bal tradycyjnie rozpoczął się odtańczeniem poloneza w hali sportowej. Potem był poczęstunek i tańce w szkole . Wszyscy wesoło się bawili w rytmach muzyki zespołu DECOWERS.

Piesza wycieczka SP Bryńsk

9 czerwca dzieci z klas  0, I i II uczestniczyły w pieszej wycieczce do Bryńska Szlacheckiego. Celem wycieczki było uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, propagowanie zdrowego stylu życia oraz obserwacja fauny i flory. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekała miła niespodzianka. Na wszystkich oczekiwał  tata Filipa Durzyńskiego – Daniel, który przygotował ognisko. Dodatkowo państwo Dorota i Kazimierz Durzyńscy (dziadkowie jednego z uczniów) zakupili dla wszystkich kiełbaski, bułki, soczki i ciasteczka, za co  wszyscy serdecznie dziękują. Po poczęstunku Dzieci obejrzały fragment ścieżki dydaktycznej,  która znajdowała się na trasie wycieczki. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

SP Bryńsk w Solcu Kujawskim

W czwartek, 9 czerwca uczniowie klas II-IV SP Bryńsk odwiedzili Jurapark w Solcu Kujawskim. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach paleontologicznych, na których w formie zabawy poznawały różne gatunki dinozaurów. Następnie pod kierunkiem przewodnika wszyscy udali się na ścieżkę dydaktyczną, gdzie można było obejrzeć figury prehistorycznych stworzeń w rzeczywistej wielkości i dowiedzieć się ciekawostek na temat ich życia. Po aktywnym spacerze przyszedł czas na seans w kinie 5D, który przeniósł wszystkich do morskich głębin sprzed milionów lat. Po filmie uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha dowiadując się na podstawie skamieniałych eksponatów wielu ciekawych rzeczy o dawnym życiu na naszej planecie. W końcu po części dydaktycznej przyszedł czas na relaks w parku rozrywki. Pomimo lekkiego zmęczenia nikt nie odmówił sobie przejażdżki kolejką, karuzelą i innymi obiektami jeżdżącymi, latającymi czy pływającymi. To była wspaniała wyprawa w przeszłość i niesamowita przygoda w krainie fantazji!