Co słychać w naszych szkołach…

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej w lidzbarskim przedszkolu

09 maja w Przedszkolu Miejskim w Lidzbarku odbył się  Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej pod hasłem „Mali Przyjaciele Natury” prowadzony przez p. E. Bartnicką oraz S. Wiśniewską. Konkurs skierowany był do najmłodszych mieszkańców miasta Lidzbarka i okolic, obcujących na co dzień z pięknem rodzimej przyrody. Miał rozbudzać ich świadomość przyrodniczą oraz uwrażliwiać na niebezpieczeństwa związane z zanieczyszczeniem środowiska. W konkursie wzięły udział przedszkola z: Bryńska, Kiełpin, Lidzbarka – Przedszkole Miejskie i „Bajkowy Zakątek”, Rybna i Słupa.

I miejsce: Lidzbark – Przedszkole „Bajkowy Zakątek”
II miejsce: Bryńsk – Oddział  przedszkolny przy SP
III miejsce: Kiełpiny – Oddział przedszkolny przy SP

Sponsorami konkursu byli: Nadleśnictwo Lidzbark, Welski Park – Krajobrazowy, p. P.M. Rehmus oraz p. B.W. Karkocha.

MAJ MIESIĄCEM KONKURSÓW W SP KIEŁPINY

W maju w Szkole Podstawowej w Kiełpinach zorganizowano dla uczniów moc konkursów. Była to dla uczniów możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz pokazania talentów.

Dorota Waleśkiewicz zorganizowała konkurs przyrodniczy pt.: „Żyj ekologicznie” dla klas I-II. Uczniowie w poszczególnych klasach pisali test wiedzy ekologicznej. Zwycięzcami w konkursie okazali się:

Klasa I

I miejsce  Ewelina Jagodziewska, II miejsce  Sandra Sadowska, III miejsce  Izabela Piórkowska

Klasa II

I miejsce  Karolina Truszczyńska, II miejsce  Amelia Gurzyńska, III miejsce  Daniel Lewandowski

18 maja rozstrzygnięto, wcześniej ogłoszone konkursy literacki dla klas IV-VI i plastyczny dla klas 0-II pod hasłem „Mój sposób na zdrowy styl życia”. Konkurs literacki przeprowadziła pani Zuzanna Cybulska nauczyciel języka polskiego, natomiast plastyczny pani Dorota Waleśkiewicz. Do każdego konkursu zostało powołane jury, które oceniało prace uczniów.

W konkursie literackim najlepszą pracę napisała Oliwia Cegielska z kl. VI, która otrzymała nagrodę książkową. W konkursie plastycznym, w poszczególnych klasach najlepsze prace wykonali:

oddział przedszkolny – Agata Sadowska
klasa I – Izabela Piórkowska
klasa II – Daniel Lewandowski

23 maja pani Bożena Ossowska przeprowadziła dla uczniów klas IV-VI Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W poszczególnych klasach uczniowie pisali test wiedzy Po podliczeniu punktów zwycięzcami okazali się:

klasa IV

I miejsce Andżelika Nadolska
II miejsce Maja Rakoczy
III miejsce Szymon Jaroszewski

klasa V

I miejsce Cezary Lewandowski
II miejsce Karol Puczyński
III miejsce Karolina Brzozowska

klasa VI

I miejsce Krystian Stankowski
II miejsce Oliwia Cegielska
III miejsce Olga Szczepańska

30 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Pani Zuzanna Cybulska przygotowała test z różnymi pułapkami ortograficznymi. Z każdej klasy wyłoniono Mistrza Ortografii. W poszczególnych klasach najlepsi okazali się:

klasa IV – Mistrz Ortografii Szymon Jaroszewski
klasa V – Mistrz Ortografii Karol Puczyński
klasa VI – Mistrz Ortografii Oliwia Cegielska

Zwycięzcy w poszczególnych otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Udział w konkursach daje dzieciom dużo satysfakcji, uczy zdrowej rywalizacji i pozwala na zdobycie nowych doświadczeń.

Noc Bibliotek w SP Słup

Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej w Słupie rozpoczął się konkursemn o tematyce mitologicznej. Wszyscy zebrani uczestniczyli w niełatwych zmaganiach, które przygotowała Pani Katarzyna Mróz. Uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne nagrody. Następnie obejrzeli krótkie przedstawienie na podstawie mitologicznej historii o genezie wojny trojańskiej, które przygotowała Pani Jolanta Jonowska wraz z uczniami klas 4-6. Wszyscy uczestnicy spotkania wspólne zjedli pyszną kolację – zapiekanki własnej roboty oraz zdrowy owocowo-mleczny koktajl. Dla czytelników czekały też owoce, ciasteczka i cukierki. Dzieci zagrały w gry planszowe, obejrzały filmy na podstawie lektur, m.in. „Most do Terabithi” i „Charlie i fabryka czekolady”.