Co słychać w naszych szkołach…

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP Kiełpiny

5 maja w Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu uczczono święto narodowe i przypomniano ważne fakty z historii Polski. Zadbano o odpowiednią scenografię oraz wyeksponowano symbole narodowe. Uczniowie całej szkoły byli odświętnie ubrani, a na piersiach widniały biało-czerwone kotyliony. Zaprezentowano historię konstytucji, uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn. Apel został przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej.

Szkolny Konkurs Matematyczny 2016 w SP Kiełpiny

W kwietniu w Szkole Podstawowej w Kiełpinach nauczyciel matematyki pani Ewelina Falba zorganizowała dla uczniów Szkolny Konkurs Matematyczny 2016. Testy pisały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI. Przed rozpoczęciem konkursu, na zachętę uczestnicy otrzymali naklejki z logo konkursu. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 5 maja. Z każdej klasy został wyłoniony MISTRZ MATEMATYKI.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych klasach zostali:

Oddział Przedszkolny

Rocznik 2010 – MISTRZ MATEMATYKI Maciej Ciesielski

Rocznik 2009

MISTRZ MATEMATYKI Julia Sobotka
Miejsce II – Jacek Wielgoszyński
Miejsce III – Zuzanna Partacz

Klasa I

MISTRZ MATEMATYKI – Nikola Dąbrowska
Miejsce II – Iza Piórkowska
Miejsce III – Karolina Węgrzynowska

Klasa II

MISTRZ MATEMATYKI – Kuba Kruszewski
Miejsce II – Karolina Truszczyńska
Miejsce III – Daniel Lewandowski

Klasa IV

MISTRZ MATEMATYKI – Szymon Jaroszewski
Miejsce II – Michał Kleist
Miejsce III – Maja Rakoczy

Klasa V

MISTRZ MATEMATYKI – Karol Puczyński
Miejsce II – Czarek Lewandowski
Miejsce III – Karolina Brzozowska

Klasa VI

MISTRZ MATEMATYKI – Krystian Stankowski
Miejsce II – Mateusz Truszczyński
Miejsce III – Patryk Ciesielski

Mistrz matematyki w każdej klasie otrzymał statuetkę oraz nagrodę, a pozostali uczniowie nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody na konkurs ufundował pan Jan Falba FalbaTech z Lidzbarka.

DZIEŃ PRYMUSA w lidzbarskim Gimnazjum

Uroczystość odbyła się 5 maja, na którą zaproszeni zostali uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w nauce oraz ich rodzice.

– Cezary Kraszewski kl.3f- laureat konkursu historycznego i konkursu wos
– Aleksandra Zielińska-3d- finalistka konkursu chemicznego, najwyższa średnia ocen na poziomie klas trzecich, średnia-5.57
– Przemysław Gyża- 3f-finalista konkursu języka angielskiego
– Monika Gęborys-3c-finalistka konkursu geograficznego
– Monika Grześkiewicz-3a-finalistka konkursu języka niemieckiego
– Daria Rzymowska-3c- finalistka konkursu j.polskiego
– Jakub Goszka-2e-za udział w konkursie języka niemieckiego, bardzo dobre wyniki w nauce-5.54, najwyższa średnia ocen na poziomie klas drugich
– Małgorzata Celmer-1b- najwyższa średnia ocen na poziomie klas I i najwyższa średnia w szkole-5,81
– Kinga Nowińska-1b- najwyższa średnia ocen na poziomie klas I i najwyższa średnia w szkole-5,81
– Julia Roch-1b- najwyższa średnia ocen na poziomie klas I i najwyższa średnia w szkole-5,81
– Joanna Czaplińska-2c-średnia ocen 5.54
– Weronika Milz-2e- średnia ocen 5.54

Uczniowie zostali obdarowani statuetkami przez dyrektora szkoły a ich rodzice otrzymali dyplomy i gratulacje. Wyróżnieni zostali też nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursów: Barbara Stodolska, Andrzej Kacprzak, Lucyna Talarowska-Dzimira,Jolanta Borzymowska, Iwona Figurska,Anna Ponieważ, Beata Gumińska. Spotkanie uprzyjemnili uczniowie przygotowując spektakl słowno-muzyczny pod kierunkiem Lidii Ostrowskiej i Justyny Szostek.

Przedszkolaki sadziły las

22 kwietnia grupa „Wiewiórek i „Sowy” z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku zostały zaproszone do sadzenia lasu w Nadleśnictwie Lidzbark z okazji Dnia Ziemi. Dzieci z pomocą dorosłych pracowały z zapałem – wkładały młode sadzonki drzewek do dołków, a  leśnicy zasypywali dołki, które póżniej dzieci udeptywały. Wszystkim bardzo się podobała praca, a najważniejsze że dzięki temu będziemy mieli dużo drzew w lesie.  Dalej dzieci pomagały leśnikom w wieszaniu domków dla ptaków na drzewach. Dzieci podawały domki leśnikom,a oni wieszali je na drzewach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i zostali zaproszeni na poczęstunek.