Co słychać w naszych szkołach…

„Szkoła Przyjazna Rodzinie”

Szkoła Podstawowa w Kiełpinach przystąpiła do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, w ramach którego szkoła otrzymała Certyfikat. Warunkiem otrzymania Certyfikatu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” było podpisanie porozumienia, w ramach którego szkoła zobowiązuje się: 1)  dążyć do realizowania działań formacyjnych skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegających na organizowaniu warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowiek, 2) nie propagować oraz podejmować działań uniemożliwiające propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny nadaje Certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie” placówkom chroniącym dzieci przed treściami kwestionującymi znaczenie rodziny w życiu człowieka oraz podejmującym działania nakierowane na promocję wartości prorodzinnych. Szkoła ma za zadanie realizacji wychowania dzieci i młodzieży w duchu szacunku dla rodziny. W związku z otrzymaniem przez szkołę certyfikatu w dniu 16 lutego odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: ks. Stanisław Rybarczyk, prezes Stowarzyszenia Opoka pani Danuta Ciesielska oraz przewodnicząca rady rodziców pani Magda Ciesielska. Koordynatorem programu jest pani Agnieszka Witkowska nauczyciel religii, która przedstawiła zebranym założenia i główne cele programu.

Remont klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Lidzbarku  zakończony

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbył się remont klasy sportowej. Pod czujnym okiem wychowawcy klasy IV d pani Anetty Paturalskiej rodzice uczniów wyremontowali salę lekcyjną numer 12. Do pracy przystąpili państwo Magdalena i Marcin Zawaccy, pan Wojciech Sowiński i pan Kamil Karbowski. W malowaniu lamperii pomagały również mamy: pani Ewa Łozińska, pani Agnieszka Bielińska i pani Anna Mazurowska. Na ścianach klasy pani Magdalena Zawacka wymalowała motywy sportowe. W ostatnim dniu pracy pomagał także pan Tomasz Paturalski oraz uczniowie szkoły Maksymilian Zawacki i Wiktor Cegiełka.

Prace remontowe dotyczyły szpachlowania, gipsowania, łatania dziur, malowania ścian i sufitu, wyburzenia zakamarka oraz podłączenia instalacji elektrycznej. Dzięki przychylności pani dyrektor Beaty Piątkowskiej do klasy zakupiono nowe meble, telewizor, gumolit i tablice korkowe.

Bal karnawałowy w SP Lidzbark

22 stycznia 2016 roku uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku w ferie weszli tanecznym krokiem. W tym dniu odbył się coroczny bal karnawałowy. Starannie przygotowane przez rodziców, bajecznie kolorowe i fantazyjne stroje uczniów ubarwiły salę gimnastyczną. Było na co popatrzeć – dzieci przebrały się za piratów, rycerzy, kowbojów, wróżki, księżniczki, biedronki i innych bohaterów ulubionych bajek. Było wiele śmiechu i radości, i wszyscy świetnie się bawili!

W przerwie balu karnawałowego uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas ferii, aby czas zimowego odpoczynku i relaksu spędzić spokojnie i atrakcyjnie. Zasady te przypomniał uczniom dzielnicowy mł. asp. Andrzej Wąsiewski. Jego rady dotyczyły bezpiecznego zachowania się dzieci podczas zabaw na śniegu, a także zasad bezpiecznego zachowania się w domu i kontaktów z obcymi osobami. Policjantprzestrzegał także dzieci przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Bal karnawałowy w lidzbarskim przedszkolu

Styczeń  w naszym przedszkolu to czas balów karnawałowych.  Stanowi on wielką atrakcję dla dzieci i  dostarcza  wielu przeżyć i radości . W ozdobionych kolorowymi balonami i serpentyną  salach dzieci przeniosły się w bajkowy świat. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci, policjanci i wielu innych bohaterów. Bal rozpoczął się wykonaniem pamiątkowych zdjęć. W rytm muzyki wykonanej przez pana K. Gmyr dzieci wesoło bawiły się oraz miały możliwość prezentowania własnych możliwości wokalnych, śpiewając ulubione piosenki. Wielką atrakcją okazały się też bańki mydlane.