Co słychać w naszych szkołach…

Aktywne  Ferie  Zimowe  w  Szkole  Podstawowej  w  Kiełpinach

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinach organizowany jest zimowy wypoczynek dla dzieci. Pierwszy dzień ferii dzieci pod opieką p. D.Waleśkiewicz i p. E.Zakrzewskiej spędziły na świeżym powietrzu. Były śnieżne zabawy oraz konkursy. Dzięki gościnności państwa Joanny i Adama Ciesielskich uczniowie spędzili też miło czas przy ognisku z kiełbaskami. Po zabawach dzieci rozgrzały się przy ciepłej herbatce przygotowanej przez panią Joannę, za którą serdecznie dziękujemy. We wtorek opiekunowie p. E.Falba i Z.Cybulska zapewniły uczniom nie lada rozrywkę – karaoke i gry ruchowe na play station. Dzieci miały możliwość świetnej zabawy oraz aktywnej rozrywki. Spróbowały też swoich możliwości wokalnych. W kolejny dzień ferii zimowych uczniowie mogli aktywnie wypoczywać na hali sportowej oraz rozwijać zdolności plastyczne. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. Starsi wybrali zajęcia rekreacyjno – sportowe na hali, natomiast młodsi zajęcia plastyczne. Sportowcy pod kierunkiem pani B.Ossowskiej mieli możliwość rozwoju fizycznego oraz doświadczenia rywalizacji. Zawody sportowe sprawiły uczniom wiele radości. Młodsza grupa z opiekunem panią A.Witkowską rozwijała zdolności manualne oraz poznała różne techniki plastyczne. W czwartek zajęcia dla dzieci przygotowały panie I.Machujska i E.Kosińska. Uczniowie rysowali, malowali i lepili. Powstały piękne prace. Takie zajęcia stają się źródłem przyjemności estetycznych oraz dają radość tworzenia. Rozwijają wśród dzieci fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego świata. Humor i dobra zabawa dopisywała wszystkim uczestnikom. Na ostatnich zajęciach w ferie szkoła gościła w szkole pracowników WPK z Jelenia – panią Izabelę Radman-Zalewską i pana Arkadiusza Abramowskiego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: „Dokarmiamy ptaki”. Prowadzący przeprowadzili pogadankę, która uświadomiła dzieciom konieczność systematycznego dokarmiania ptaków. Opowiadali też o gatunkach ptaków, które spędzają w Polsce zimę oraz o tym jak powinniśmy pomagać zwierzętom przetrwać trudny, zimowy czas. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz przywiezionym ciekawym pomocom dydaktycznym dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Podczas spotkania uczniowie wraz z pracownikami WPK wykonali karmniki dla ptaków, które zabrały do domu i rozwieszą w wybranym przez siebie miejscu. Chętne dzieci wyszły w teren i za pomocą lornetek obserwowały przyrodę oraz przez specjalistyczny sprzęt nadsłuchiwały odgłosów ptaków. Było to dla dzieci bardzo ciekawe doświadczenie.

– Organizacja zajęć w ferie to wkład pracy osób, które okazują serce i chcą zapewnić dzieciom spokojny, bezpieczny i ciekawy wypoczynek zimowy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili – powiedziała Gabriela Marcinkowska dyrektor szkoły.

Tegoroczne ferie w szkole w Kiełpinach – to czas spędzony bardzo aktywnie.

Wycieczka na lodowisko

We wtorek, 26 stycznia grupa dzieci z Dłutowa udała się na wycieczkę na lidzbarskie lodowisko. Dzieci spędziły na lodowisku miłe chwilę miłe chwile, a następnie po łyżwiarskich zawirowaniach pojechali posilić się pizzą.

Bal Karnawałowy  w Szkole Podstawowej w Bryńsku

22 stycznia uczniowie SP Bryńsk zakończyli pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2015/16. Był to ostatni dzień nauki przed feriami. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie z klasy V i VI na swoich zajęciach  przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy Kingi Dąbrowskiej – matki jednego z uczniów  – salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy  i  balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Były tańce, pląsy i konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy.

„Królewna się nudzi”

Szkoła Podstawowa w Bryńsku bierze udział w rządowym programie „Książki naszych marzeń”. Celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Uczniowie z grupy teatralnej 22 stycznia 2016 roku przygotowali przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”. Aktorzy poprzez swą grę propagowali wśród swych kolegów czytanie książek i systematyczne uczęszczanie do biblioteki szkolnej.