Co słychać w naszych szkołach…

AKCJA „DOKARMIAMY PTAKI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIEŁPINACH

Zima to ciężki okres dla ptaków, ale z pomocą uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinach przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach pamiętają oni co roku. Dzieci zadbały o to, aby podczas tegorocznej zimy ptaki nie były głodne. Podczas pobytu na świetlicy szkolnej rozwiesiły na terenie szkoły kule z ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, uczniowie zbliżają się do nich, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Betlejemskie Światło Pokoju 2015

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju to tradycyjna akcja przed Świętami Bożego Narodzenia. „Zauważ człowieka” to hasło tegorocznej akcji. 24 grudnia 2015 roku o godz. 7.00 uczniowie
z Samorządu Szkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku pod opieką pani Doroty Zalewskiej podczas mszy świętej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju z Komendy Hufca w Lidzbarku do Kościoła Parafialnego w Wąpiersku. Jako symbol ciepła, miłości, pokoju oraz nadziei gościło one nie tylko na wigilijnych stołach ale również w naszych sercach.

Wigilia w NSP Wąpiersk

W świątecznej atmosferze 18 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wąpiersku odbył się tradycyjny apel wigilijny. W udekorowanej świątecznej sali zebrała się cała społeczność szkolna. Dyrektor szkoły Piotr Kościński powitał wszystkich zebranych i złożył życzenia świąteczno-noworoczne. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem Danuty Kordalskiej w wykonaniu, którego usłyszeliśmy kolędy. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu z języka angielskiego Christmas Card zorganizowanego przez Barbarę Klimowską-Lewandowską.

Oto wyniki:

Konkurs „My Snowman”

I miejsce – Mikołaj Sobotka
II miejsce – Izabela Kraszewska
III miejsce – Kamil Igelski

Konkurs „Christmas Card”

Klasy I-III
I miejsce – Zuzanna Pater – kl. III
II miejsce – Małgorzata Czuba – kl. II
III miejsce – Nikola Rolka – kl. I

Wyróżnienie: Magdalena Rosa

Klasy IV-VI
I miejsce – Arkadiusz Kraszewski – kl. V
II miejsce – Miłosz Łoziński – kl. IV
III miejsce – Milena Kalwa – kl. IV

Wyróżnienie: Natalia Kozłowska – kl. IV

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Na koniec wszyscy uczniowie, nauczyciele
i pracownicy obsługi zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” i rozeszli się do klas, gdzie odbyły się wigilie klasowe. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach i spędzonych radosnych chwilach w doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2016 w pełni sił i z nową energią do pracy i nauki.

Gala Sportu Dzieci i Młodzieży

We wtorek 8 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Uroczystość organizowana cyklicznie przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy stanowi podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół i placówek oświatowych. W gali wzięły udział władze związku, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się warmińsko-mazurski kurator oświaty Grażyna Przasnyska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma oraz dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan. Spotkanie było okazją do podziękowania tym wszystkim, których praca i wsparcie przyczyniają się do osiągania przez dzieci i młodzież sukcesów sportowych – trenerom, rodzicom, dyrektorom szkół, a także samorządom lokalnym. Podczas gali podkreślono coraz szerszy udział uczniów w różnych formach sportowej rywalizacji, nagradzając pucharami placówki, które zwyciężyły w klasyfikacji za rok szkolny 2014/2015. Imienne wyróżnienia i wyrazy uznania przekazano też szczególnie aktywnym w środowisku szkolnym animatorom sportu.

Wśród wyróżnionych szkół znalazło się Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku zajmując na 157 szkół 10 lokatę.

GIMNAZJA KATEGORIA MIAST I GMIN

1 Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku
2 Gimnazjum Nr 2 w Olecku
3 Gimnazjum Nr 1 w Piszu
4 Publiczne Gimnazjum w Bisztynku
5 Gimnazjum w Węgorzewie
6 Gimnazjum Nr 1 w Biskupcu
7 Gimnazjum w Orzyszu
8 Gimnazjum Nr 1 w Reszlu
9 Publiczne Gimnazjum w Młynarach
10 Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Lidzbarku