Co nowego w naszych szkołach

Warsztaty przyrodnicze na temat „Lasa i wykorzystanie drewna”

Dnia 13.09.2017 r. uczniowie klasy IV i V SP Bryńsk wraz z nauczycielem przyrody Lidią Skolmowską uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na temat „Las i wykorzystanie drewna” prowadzonych przez absolwentkę  SP Bryńsk Joannę Rybicką, obecnie studentkę leśnictwa należącą do Sekcji Użytkowania Lasu Koła Naukowego Leśników.
Uczestnicy warsztatów wybrali się na „Wycieczkę po lesie” poprzez przedstawioną prezentację. Poznali działalność człowieka w lesie, budowę oraz zastosowanie drewna, jak również przykłady jego użytkowania.  Dzieci obejrzały przyniesione wyroby z drewna, które oglądały z zaciekawieniem. Aktywnie uczestniczyli w tych warsztatach – odpowiadając oraz zadając pytania. Dzięki zajęciom uczniowie odświeżyli swoją wiedzę oraz poznali nowe wiadomości na temat lasu.
Uczestnicy warsztatów podziękowali prowadzącej dyplomem oraz uśmiechem.

 

Sprzątanie Świata w Bryńsku

15 września uczniowie SP Bryńsk uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”, która poprzedzona była pogadankami i warsztatami plastycznymi podczas zajęć w szkolnej świetlicy. Każda klasa wraz z nauczycielami udała się w wybranym wcześniej kierunku w poszukiwaniu śmieci. Zebrano kilkanaście worków pełnych plastiku, szkła i papieru. Akcja zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.
Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tego, by nasza okolica była czysta i zielona!

 

Dzień Przedszkolaka w Kiełpinach

W Szkole Podstawowej w Kiełpinach, 20 września wychowawczyni dzieci 3-5 letnich pani Natalia Żurek zorganizowała dla swoich wychowanków Dzień Przedszkolaka. Pani Natalia zaprosiła do przedszkola gościa, panią Ewelinę Falba, która robiła dla dzieci pieski z balonów. Dzieci z radością nadawały im imiona. Wychowawczyni wręczyła dzieciom dyplomy oraz medale. Na zakończenie dzieci wesoło zaśpiewały piosenkę pt.: „Jestem sobie przedszkolaczek”. Obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. To był dzień pełen niespodzianek. Wszystkiego najlepszego dzieciaki!

Uczniowie z Dłutowa zwiedzali Warszawę

15 września uczniowie z klas IV – VII wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, Stare Miasto, a następnie metrem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim

Tekst: Marta Brzozowska

Foto: archiwum szkoły