Co nowego słychać w szkołach

SP BRYŃSK

OUR BRITISH WEEK 2

W dniach 27.05-31.05 w naszej szkole odbył się „Nasz brytyjski tydzień 2” który zorganizowała klasa VIII wraz z wychowawczynią Joanną Lubińską. W ramach tego tygodnia zorganizowane zostały: prezentacja ciekawostek związanych z Wielką Brytanią, konkurs piosenki w języku angielskim, i konkurs na plakat. Można było się również przebrać za postać związaną z Wielką Brytanią. W tej ostatniej akcji udział wzięli:

Weronika Klejnowska – Pocahontas

Paweł Klejnowski – Sherlock Holmes

Igor Pawelski – Harry Potter

W wyżej wymienionych konkursach nagrody otrzymali:

Konkurs na plakat:

1 miejsce – Weronika Klejnowska

2 miejsce – Natalia Pawelska

3 miejsce – Paweł Klejnowski

Konkurs piosenki w języku angielskim:

Kategoria  klas 0-3

1 miejsce – Natalia Pawelska

2 miejsce -Weronika Klejnowska

Wyróżnienie: oddział przedszkolny

Kategoria klas 4-7

1. miejsce – Martyna Pawelska

2 miejsce – Igor Pawelski

3 miejsca – Bartosz Konopacki i Paweł Klejnowski

W piątek ostatniego dnia akcji odbyło się rozdanie nagród a klasa ósma  wystąpiła w przedstawieniu pt. Hamlet.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy ,a nagrodzonym gratulujemy!

Piknik rodzinny w SP Bryńsk

Festyn w SP Słup

5 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Słupie celebrowano Święto Rodziny.

Z tej też okazji zorganizowano  festyn rekreacyjny, finansowany ze środków Gminy Lidzbark przeznaczonych na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Swoją obecnością zaszczyciło szkołę wielu przyjaciół, wspierających jej funkcjonowanie   m.in.:   Pan Janusz Bielecki – Wiceburmistrz Gminy Lidzbark,  Pan Paweł Ciesielski – Przewodniczący Rady Miejskiej,  Pani Justyna Kochalska – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych,  Ksiądz Kanonik Piotr Nowak  – Proboszcz Parafii Boleszyn,   Pan Dariusz Szczawiński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark,  Państwo Alina i Rafał Stachewiczowie – właściciele Biura Rachunkowego, Pan Wiesław Czarnecki – Członek Zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Szansa”, Pani Dorota Orlińska,  Pan Wojciech Fiszer, pracownicy szkoły, członkowie Stowarzyszenia, no i najważniejsi –  Uczniowie i Ich Rodzice.  Inauguracji święta dokonały panie: Dyrektor Szkoły – Beata Kozłowska i Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Szansa” – Katarzyna Mróz. Szczególnie ciepło zwróciły się do rodziców naszych uczniów z życzeniami  czerpania radości z bycia razem, serdecznych uczuć, ciepła, wzajemnego zrozumienia, a także   czasu, który wspólnie mogliby spędzać, by budować i podtrzymywać najcenniejsze z ludzkich więzi – więzi rodzinne. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, złożono życzenia wielu powodów do radości, możliwości zaspokojenia wrodzonej ciekawości świata, prawdziwych przyjaciół i morza miłości. Nastepnie  życzenia pełne serdeczności i upominki dla wszystkich dzieci i rodziców przekazali goście: Wiceburmistrz – Janusz Bielecki i Przewodniczący Rady Miejskiej  – Paweł Ciesielski. Od rana uczniowie pod opieką wychowawców przygotowywali  pożywne, bogate w witaminy, pyszne sałatki owocowe. W dalszej części spotkania uczestnicy mogli przenieść się w krainę fantazji poprzez podążanie za bohaterami inscenizowanej opowieści przygotowanej na podstawie „Małego Księcia” – książki, której autorem jest Antoine de Saint-Exupéry,
w wykonaniu młodych adeptów sztuki teatralnej – członków koła teatralnego oraz muzycznego, pod opieką Pań: Katarzyny Mróz i Beaty Kozłowskiej. Następnie zaproponowano przedstawienie anglojęzycznej wersji przygód Czerwonego Kapturka przygotowanej przez  czwartoklasistów kierowanych przez Panią Monikę Dąbrowską.  Po części artystycznej   Pan Dariusz Jagielski zaprosił do udziału w zabawach i konkurencjach sportowych, które dały upust wielu pozytywnym emocjom. Wspólne biesiadowanie przy ognisku, zakończyło  ten miły czas. Dyrektor Szkoły Beata Kozłowska i Prezes Stowarzyszenia „Szansa” – Katarzyna Mróz   kierują do wszystkich pracowników szkoły podziękowania za sprawne działania w ramach przygotowań całego przedsięwzięcia. Wyrazy ogromnej wdzięczności ślą do  wszystkich tych, dzięki którym „Rekreacyjny Festyn Rodzinny”  mógł przynieść wielu  niezapomnianych wrażeń. Szczególne słowa uznania należą się młodym artystom za zaangażowanie w kreowanie postaci  – bohaterów „Małego Księcia” i „Czerwonego Kapturka”. Inscenizacje nie mogłyby przyjąć ostatecznego zadowalającego kształtu bez współpracy wielu osób. Słowa  docenienia niech odbiorą również rodzice, którzy zadbali o stroje sceniczne swych pociech, a także pracownicy szkoły, współtworzący elementy scenografii: Pani Ewa Fiszer  – autorka przepięknego różanego ogrodu, Pan Dariusz Jagielski za realistyczną latarnię uliczną i planety, Panie: Justyna Bartnicka i Andżelika Zalewska za pomoc w przygotowywaniu dekoracji.  Podziękowania należą się również Panu Adamowi Kawce, dzięki któremu wszyscy biesiadujący mogli cieszyć się z czasu wspólnie spędzonego przy ognisku i odpowiednio usmażonych kiełbasek. Uczestnicy święta mogli się schronić przed wzmagającym się skwarem pod namiotami, dzięki uprzejmości Pana Mariusza Szmita – opiekuna sali wiejskiej w Słupie.

Bezpieczeństwo, agresja, przemoc, narkotyki tematy spotkania w Szkole Podstawowej w Dłutowie

BEZPIECZNE WAKACJE W SP DŁUTOWO

Dnia 31 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się prelekcja  z policjantem  dla przedszkolaków, uczniów klas 0-VIII i III gimnazjum, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Na zakończenie Pan Policjant podkreślił, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych. Życzył udanych wakacji.

DZIEŃ DZIECKA W SP WĄPIERSK

3 czerwca 2019r. w szkole został zorganizowany Dzień Dziecka, połączony z Dniem Sportu – Wesoło i zdrowo, bo na sportowo. Impreza odbyła się na boisku szkolnym. O godzinie 8.00 zebraliśmy się na placu apelowym przed budynkiem szkoły. Dyrektor szkoły pan Piotr Kościński przywitał uczniów, zarząd SS-O „Przyszłość”, nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły i złożył serdeczne życzenia uczniom z okazji Ich święta oraz przedstawił program uroczystości. Następnie pani Dorota Zalewska prezes SS-O „Przyszłość” również złożyła uczniom życzenia i przekazała niespodziankę jaką przygotowało stowarzyszenie. Była to Zumba, którą dla wszystkich dzieci prowadziła niezwykle charyzmatyczna pani Lucyna Pawlak – instruktorka fitness. Zumba to zajęcia fitness łączące elementy tańców latynoamerykańskich oraz aerobiku. Poprzez zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim wprawia w dobre samopoczucie. Kolejnym punktem programu było wręczenie uczniom dyplomów i nagród za Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” w kategorii klas IV-V. Konkurs zorganizowała pani Magdalena Nawrocka – nauczyciel języka polskiego w klasach IV-V. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymali posiłek, a także czekolady, batony i napoje, które pochodziły ze środków finansowych Rady Rodziców Szkoły. Po przerwie śniadaniowej wychowawcy klas wraz z uczniami przeprowadzili zawody sportowe, zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach, a przede wszystkim w Zumbie. Po zakończonej uroczystości uczniowie z nagrodami i uśmiechami na twarzach, udali się do swoich domów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy sprawili, że uczniowie naszej szkoły byli w tym dniu tacy szczęśliwi.

SZKOLNY TURNIEJ SKOKÓW NA SKAKANCE W WĄPIERSKU

6 czerwca 2019r. w NSP im. W. Witosa w Wąpiersku odbył się Szkolny Turniej Skoków na Skakance zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Doroty Zalewskiej. Turniej odbył się z podziałem na trzy kategorie klas: II, IV – V i VI – VIII. Zadaniem uczestników było wykonanie jak największej liczby przeskoków na skakance w ciągu 1 minuty. Technika skakania była dowolna. Skład jury był następujący: dyrektor szkoły pan Piotr Kościński, nauczyciel wychowania fizycznego pani Beata Kościńska oraz uczniowie Samorządu Szkolnego: Dominik Iwan, Radosław Maciejewski, Alicja Napiórkowska i Karolina Karda. Czas odmierzała pani Dorota Zalewska organizator turnieju. Do turnieju przystąpiło 18 uczestników. Wyniki są następujące:

Kategoria klasy II:

I miejsce – Alicja Karda,

II miejsce – Lena Chojnacka

III miejsce – Rafał Jarzębski

Kategoria klas IV – V

I miejsce – Lena Murawska

II miejsce – Zuzanna Nigowska

III miejsce – Małgorzata Czuba

Kategoria klas VI – VIII

I miejsce – Izabela Wiśniewska

II miejsce – Ewa Grześ

III miejsce – Wiktoria Świniarska

W każdej kategorii za I, II i III miejsce uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody za udział w turnieju.

Turniej uświadomił uczniom, że poprzez skoki na skakance polepszamy sprawność fizyczną, poprawiamy krążenie, kształtujemy nawyki „zdrowej” rywalizacji między rówieśnikami. Jest to świetny sposób na nudę w domu, na podwórku i podczas przerwy. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.