Chcesz mieć realny wpływ na to co dzieje się w Twoim mieście? Wystartuj w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej!

Już 2 grudnia odbędą się wybory do następnej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lidzbarku, które przeprowadzone zostaną w naszych szkołach. O mandat radnego ubiegać się mogą uczniowie szkół z terenu gminy Lidzbark, zarówno tych podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

– Rada ma charakter konsultacyjny i wspiera oraz upowszechnia ideę samorządności. Dzięki temu młodzi ludzie, tuż przed wkroczeniem w dorosłość, mogą czynnie uczestniczyć w życiu miasta. Dzięki wnioskowi do Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego złożonego w ubiegłym roku przez Młodzieżową Radę Miejską w ubiegłym roku w strefie rekreacyjnej lidzbarskiego targowiska stanął skatepark, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży – mówi burmistrz Lidzbarka.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa 2 lata, a jej zasady działania i struktura wzorowane są na funkcjonowaniu rady miejskiej. Celem Młodzieżowej Rady jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Młodzi radni dzielą się pomysłami z Radą Miejską oraz Burmistrzem, a także podejmują szereg działań integrujących i wspierających środowisko młodych w Lidzbarku.

Harmonogram działań wyborczych dostępny poniżej: