Charytatywny Turniej Zakładowy w Halową Piłkę Nożną dla Szymona

W niedzielę, 10 marca na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku odbył się Charytatywny Turniej Zakładowy w Halową Piłkę Nożną poświęcony małemu Szymonowi Badaczewskiemu.

Od niedzielnego południa, aż po sam wieczór można było podziwiać zmagania piłkarzy reprezentujących swoje zakłady pracy. Do turnieju przystąpiło 10 drużyn. Wzięły w nim udział drużyny piłkarskie z miejscowych firm, ochotnicze straże pożarne oraz obowiązkowo drużyna z lidzbarskiego Urzędu Miasta i Gminy. Wszystko po to, by wspomóc Szymona i jego rodziców:

 – Jesteśmy tu z powodu naszego syna. Od pierwszej doby choruje na chorobę Hirschsprunga. Miał dwie poważne operacje. Dziś Szymon jest karmiony pozajelitowo, nic nie je oprócz mleka specjalistycznego i wody z elektrolitami. Bardzo dużo przez to mamy wydatków. Wydajemy dużo pieniążków na leki, opatrunki, dojazdy do szpitali. To duży koszt związany z tym wszystkim – mówi mama Szymona Emilia Badaczewska.

Leczenie Szymona sporo kosztuje i tu pojawiają się właśnie ludzie dobrej woli, którzy zorganizowali ten charytatywny turniej, pozyskali gadżety sportowe i przygotowali poczęstunek:

 – Chcielibyśmy wszystkim podziękować w imieniu naszego Szymona oraz naszym. Chcielibyśmy podziękować za zorganizowanie turnieju piłki nożnej, za zorganizowanie zbiórki na leczenie naszego syna, wszystkim organizatorom i uczestnikom akcji za to, że podjęli się i poświecili czas. Dziękuję mieszkańcom, którzy przyszli i chcą wziąć udział w tej akcji charytatywnej. Cieszy nas to, że nie są obojętni na los naszego syna – dodają rodzice Szymona.

Turniej rozegrany został systemem grupowym i pucharowym. W grupie A mogliśmy oglądać poczynania takich firm jak: Firma Leszek Sowa (obrońca tytułu), Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku, PGK, OSP i H+H. Grupę B natomiast tworzyły zespoły: Agronaft, Zakład Tapicerski Łożyński, Karwel, Nadleśnictwo i Bank Spółdzielczy.

W półfinale spotkały się drużyny Banku Spółdzielczego z UMiG oraz Karwel z Nadleśnictwem.

Do finału dotarły ekipy z UMiG i Nadleśnictwa, gdzie lepszym okazał się dopiero w karnych zespół Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku.

Hojność lidzbarskiej społeczności po raz kolejny okazała się nieopisana: z samych datków za sportowe gadżety zebrano 12 tysięcy złotych. Dodatkową atrakcją była kawiarenka,  w której za dowolna sumę wrzuconą do puszki będzie można rozsmakować się w domowym żurku, skosztować pysznych domowych ciast, napić się kawy i herbaty.  pokaz tancerski cheerleaderek z… lidzbarskiego Urzędu Miasta i Gminy.

Klasyfikacja końcowa :

  1. Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku
  2. Nadleśnictwo
  3. Karwel
  4. Bank Spółdzielczy
  5. Zakład Tapicerski Łożyński
  6. PGK
  7. OSP
  8. Firma Leszek Sowa
  9. 9-10. H+H
  10. 9-10. Agronaft

Najlepszym zawodnikiem został Michał Kamiński (Nadleśnictwo)

Najstarszym zawodnikiem – Grzegorz Kowalski (Bank Spółdzielczy)

Najlepszym bramkarzem – Krzysztof Zomkowski (Karwel)

Najlepszym strzelcem – Jakub Strungowski (UMiG) – 14 bramek