Bagaż doświadczeń przywieziony z Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym

W dniach 05-07 marca 2021 r. w KRAKOWIE rozegrano 1. GRAND PRIX POLSKI KADETEK w Tenisie Stołowym. Nasz Klub reprezentowała RUCIŃSKA Lena, która wygrała Kwalifikacje Wojewódzkie w tej kategorii.

LENA w tym turnieju grała z zawodniczkami o 3 i 4 lata starszymi od siebie, gdyż sama jest jeszcze żaczką (dwie kategorie niżej) a na 64 zawodniczki tylko 3 były z rocznika 2010 dlatego uczestnictwo w tym turnieju już jest dużym sukcesem Leny.

Priorytetem na pewno nie był wynik, tylko zbieranie cennych doświadczeń, walka z mocniej grającymi rywalkami. Widać było różnicę w sile gry, przeglądzie sytuacji na stole i skuteczności zagrań.

Zadanie w pełni zostało zrealizowane. Lena radziła sobie dzielnie przy stole. Dobrze funkcjonował serw a niektórymi zagraniami potrafiła zaskoczyć swoje rywalki. Myślę, że doświadczenie zebrane w tym turnieju, pozwoli Lenie, skutecznie rywalizować w kategorii MŁODZICZEK i ŻACZEK w najbliższych turniejach cyklu GRAND PRIX POLSKI, które czekają Lenę odpowiednio w marcu w DĘBICY i w kwietniu ponownie w KRAKOWIE – powiedział trener Sławek Ostrowski.

Ostatecznie, trwającej długimi fragmentami dobrej grze, stojącej na wysokim poziomie, Lena zajęła miejsce w przedziale 57-64.                                                            

TRENER  SŁAWOMIR  OSTROWSKI