Babski Kabaret, czyli Old Spice Girls w Lidzbarku

Niedziela 9 października była w Lidzbarku świętem sztuki kabaretowej w najlepszym wydaniu! Tego dnia na deskach sceny Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiła grupa „Babski Kabaret – czyli Old Spice Girls”.

Złożone z wybitnych gwiazd polskiego teatru, filmu i estrady trio (Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska) zaprezentowało dwugodzinny program złożony ze skeczów i parodystycznych piosenek, którego główną intencją – zrealizowaną zresztą z naddatkiem – było wprawienie licznie zgromadzonej publiczności w znakomity nastrój.

Gwarancją doskonałej zabawy był niepowtarzalny styl przedstawienia „Old Spice Girls” – efekt długoletniej praktyki artystów, ale także odpowiedniego łączenia treści uniwersalnych z (zasługującymi na kabaretowy humor) aspektami współczesności. Dzięki temu lidzbarscy widzowie mogli obcować ze sztuką o nie częstym dziś poziomie wykonawczym i swoistym wysublimowaniu.

„Old Spice Girls” zdecydowanie proponują inny rodzaj rozrywki kabaretowej od tej, do której przyzwyczaiły nas grubo ciosane widowiska telewizyjne… Warto bywać na podobnych przedstawieniach, obcować ze sztuką „na żywo” i smakować w uroku „kultury obecności” – co również podkreślały artystki z „Babskiego Kabaretu”.