Awans Karoliny i rekord Leny w Mistrzostwach Województwa w Giżycku

22 maja 2021 w GIŻYCKU rozegrano MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SKRZATÓW i ŻAKÓW w tenisie stołowym. W kategorii Żak/-czka, brała udział liczna grupa z naszego Klubu. A byli to : RUCIŃSKA Lena, SKUZA Karolina, NIZGORSKA Lena, ŁOZIŃSKA Natalia, CZARNOMORZEC Julia, GORCZYCZEWSKI Piotr i WĘGRZYNOWSKI Alan.

Wszyscy zagrali na swoim przyzwoitym poziomie. Uważam, że grali na tyle, na ile aktualnie pozwalają indywidualne umiejętności. Cieszy fakt, że nie boją się stosować technik, które trenujemy na zajęciach, co do jakości i efektywności zagrania te pozostawiają wiele do życzenia, ale przyjdzie to z czasem powiedział trener Sławek Ostrowski.

KAROLINA z tego turnieju uzyskała awans do MISTRZOSTW POLSKI ŻACZEK. Jest to kolejny awans Karoliny do rozgrywek rangi Mistrzostw Polski, może być z tego zadowolona. Mistrzostwa zostaną rozegrane w OSTRÓDZIE, gdzie obok Karoliny wystąpi także Rucińska Lena.

Bezkonkurencyjną w tych Mistrzostwach była RUCIŃSKA Lena, która powtórzyła wyczyn z poprzedniego sezonu (2019/2020) zdobywając ponownie trzy TYTUŁY MISTRZOWSKIE: w grze pojedynczej : w grze podwójnej (z koleżanką klubową Karoliną Skuza) i w grze miksta (z Adamem Stachowiakiem z Olsztyna). LENA będąc w kategorii ŻACZKA zdobyła ogółem JEDENAŚCIE TYTUŁÓW MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA. Taki wyczyn nieczęsto się zdarza w naszej dyscyplinie. Myślę, że w statystykach sportowych będzie długie lata liderować powiedział trener Sławek.

OTO WYNIKI : Turniej indywidualny Rucińska Lena I miejsce ; Skuza Karolina III miejsce ; Nizgorska Lena 5-6 miejsce ; Łozińska Natalia i Czarnomorzec Julia 9-12 miejsce ; Gorczyczewski Piotr 7-8 miejsce i Węgrzynowski Alan 9-12 miejsce. Turniej deblowy Rucińska / Skuza I miejsce ; Łozińska / Nizgorska 5-6 miejsce ; Gorczyczewski / Węgrzynowski 5-10 miejsce. Turniej miksta Rucińska / Stachowiak I miejsce ; Gorczyczewski / Skuza 5-13 miejsce ; Węgrzynowski / Nizgorska 5-13 m.

                                                                    Trener  Sławomir  Ostrowski