Aby rodzina mogła być razem

Gdy dzieci chorują dorośli są bardzo często bezradni. Wtedy pojawiają się pytania, o to, co można było zrobić, aby zapobiec chorobie.

W weekend 2-3 grudnia nasze miasto odwiedzi Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Mieści on w sobie dwa gabinety lekarskie służące do ultrasonograficznych badań przesiewowych małych dzieci od 9 miesiąca do 6 roku życia. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej,a u chłopców dodatkowo moszny.

Tylko profilaktyka pozwala na wczesną diagnozę. Nawet nowotwory wykryte na początku ich rozwoju są prawie w 100% wyleczalne. Rocznie w Polsce diagnozuje się 1000 – 1200 nowych zachorowań. Badania profilaktyczne to realny sposób na walkę z nowotworami. Dlatego to takie ważne, aby dzieci mogły korzystać z badań profilaktycznych. Fundacja promuje profilaktykę zapraszając dzieci na bezpłatne, bezpieczne i całkowicie bezbolesne badania ultrasonograficzne.

W przeciągu dwóch dni przebadanych zostanie prawie 100 dzieci!

Zostało kilka wolnych miejsc, zapraszamy do zapisów telefonicznych w Urzędzie Miasta i Gminy pod nr tel. 23 696 15 05 wew. 126.

Zadbaj o to co masz najcenniejsze, o Twój największy skarb i poświęć czas swojemu dziecku w sobotę lub w niedzielę!

 

Aby rodzina mogła byc razem