85 lat OSP Kiełpiny

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Kiełpin wspólnie z zaproszonymi gośćmi hucznie obchodzili 85 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość zgromadziła licznych gości samorządowych i resortowych, druhów OSP Kiełpiny, strażaków z zaprzyjaźnionych jednostek OSP Jeleń, Nowy Dwór, Lidzbark, Wąpiersk, Bryńsk, Stare Dłutowo, Tarczyny i Ostaszewo oraz motocyklistów z Dąbrówna. Wydarzenie zainaugurował przemarsz oraz Msza Święta odprawiona przez ks. kanonika Stanisława Rybarczyk, ks. Henryka Rycherta oraz kapelana Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Stanisława Grzywacza. Po niej odbył się przemarsz na czele z niezawodną Młodzieżową Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku do siedziby OSP w Kiełpinach.

Pierwszym punktem części oficjalnej, był meldunek o gotowości do apelu złożony przez Dowódcę Uroczystości dh. Stefana Ciesielskiego na ręce Dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSPRP w Olsztynie, Grzegorza Matczyńskiego.

Kolejnym miłym punktem sobotniego jubileuszu było oficjalne otwarcie garażu przez Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka w asyście prezesa Stanisława Machujskiego. Po ceremonii otwarcia nastąpiło poświęcenie obiektu oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w ciepłych słowach pogratulowali bogatej historii i nowego obiektu strażakom ochotnikom. Druhowie z jednostki w Kiełpinach zostali również personalnie docenieni za swoje zasługi. Były podziękowania, wyróżnienia dla zasłużonych druhów strażaków, wręczenie odznaczeń za wysługę lat oraz medale za zasługi dla pożarnictwa. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce samorządowców, obecnych członków straży oraz sponsorów.

Przyłączając się do życzeń i gratulacji życzymy Druhom z OSP Kiełpiny, aby trudna i odpowiedzialna służba była źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy. Oby każdy wyjazd przynosił ulgę zagrożonym i kończył się szczęśliwym  powrotem.