1368 uczniów rozpoczęło naukę


W gminie Lidzbark w bieżącym roku szkolnym rozpoczęło edukację 1058 uczniów w klasach 1-7 szkoły podstawowej oraz 310 uczniów w klasach gimnazjalnych. Z czego 138  po raz pierwszy przekroczyło próg szkolny i rozpoczyna przygodę edukacyjną w klasie pierwszej.

W trakcie przerwy wakacyjnej w szkołach trwało wiele prac remontowych i modernizacyjnych. Największe zmiany nastąpiły w Szkole Podstawowej Nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku oraz klasami gimnazjalnymi. Dostosowując budynek szkolny do realizacji nowego sytemu oświaty uczniom klas I-IV zagwarantowana została wydzielona część obiektu, izolująca ich od uczniów klas starszych. W zakresie przeprowadzonych remontów w budynku nauczania wczesnoszkolnego ułożono nowe schody oraz chodnik przy wejściu do budynku, wykonano generalny remont dwóch sanitariatów, wyremontowano pomieszczenia z przeznaczeniem na szatnie szkolne, hole w piwnicy, na parterze i na piętrze, adaptowano i wyremontowano pomieszczenia z przeznaczeniem na pokój nauczycielski oraz bibliotekę i pracownię komputerową. Wykonano również dodatkowe punkty grzewcze. W bloku sportowym naprawiono ubytki w ścianach, wymieniono obudowy grzejników oraz wycyklinowano parkiet. Zmodernizowano oświetlenie oraz adaptowano pomieszczenia z przeznaczeniem na duże szatnie i zaplecze sali gimnastycznej. W ramach prac modernizacyjnych założono również system zasłon na okna, pomalowano drabinki, grzejniki, sufit oraz ściany. Z prac konserwatorsko-porządkowych uzupełniono i pomalowano ławki na terenie szkolnym, wymieniono szyby zespolone w oknach oraz uzupełniono ubytki w pokryciu dachu. Łączny koszt prac remontowych wyniósł ponad 130 tysięcy złotych.

W Szkole Podstawowej w Słupie w związku z reformą edukacji w czasie wakacji zagospodarowano część korytarza szkolnego na salę lekcyjną. Pomalowano klasy, pokój nauczycielski, korytarze, wymieniono oświetlenie oraz grzejniki centralnego ogrzewania w czterech pomieszczeniach.

W Szkole Podstawowej w Bryńsku zaadaptowano strych na potrzeby sali dydaktycznej oraz wyremontowano korytarz główny na poddaszu budynku szkoły. W ramach modernizacji poddasza ocieplono go, wymieniono podłogi, okna, zamontowano instalację elektryczną, drzwi i grzejniki. Wyremontowany został pokój nauczycielski oraz 4 sale lekcyjne. Odmalowano również szatnie, stołówkę i schody na korytarzach budynku.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wąpiersku w ramach remontu w sali lekcyjnej położono nową podłogę, rozebrano piec kaflowy oraz pomalowano pomieszczenie. Wymieniono grzejniki ze starych na aluminiowe w 5 pomieszczeniach, pomalowano klasy, zaplecze przy pokoju nauczycielskim, progi prowadzące do klas oraz schody prowadzące na piętro szkoły.

W Szkole Podstawowej Nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w okresie letnim przeprowadzono prace malarskie w sali lekcyjnej, na korytarzu przy sali sportowej oraz w pomieszczeniach kuchennych. Wymieniono wykładziny w 3 salach lekcyjnych, drzwi w pomieszczeniach sanitarnych, zainstalowano termy w klasach oddziału I-III oraz zakupiono szafki dla uczniów klas VII.

W Szkole Podstawowej w Dłutowie w ramach prac remontowych pomalowano 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne oraz blok sportowy.

Wraz z początkiem roku szkolnego również wdrażamy w życie planowaną adaptację na żłobek miejski budynku przy ulicy Zieluńskiej.

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku oraz klasami gimnazjalnymi

 

Szkoła Podstawowa w Słupie

 

Szkoła Podstawowa w Kiełpinach

 

Szkoła Podstawowa w Bryńsku

 

Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku

 

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzę uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty szybkiej i bezproblemowej adaptacji w nowym systemie szkolnictwa. Niech szkoła będzie przyjaznym miejscem zdobywania wiedzy, odkrywania i rozwijania pasji oraz zainteresowań, a nowy rok szkolny 2017/2018 czasem owocnej współpracy – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.