103 wyróżnienia dla lidzbarskich sportowców

W piątek 23 listopada w lidzbarskim Domu Kultury podsumowano osiągnięcia sportowe mijającego roku. Jak zawsze było wiele miłych słów, gratulacji i podziękowań.

Jak co roku podczas gali nagradzane są osoby oraz drużyny z naszej gminy, które swoimi osiągnięciami sławią Lidzbark nie tylko w kraju, ale też za granicą. Na tegorocznej gali wręczono 97 wyróżnień indywidualnych oraz 6 wyróżnień drużynom gier zespołowych na łączną kwotę 25 600 zł. Podziękowania wręczone zostały również 19 trenerom. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele 7 dyscyplin sportowych, m. in. piłki nożnej, piłki siatkowej, lekkoatletyki, taekwon-do czy kajakarstwa.

Nie ulega wątpliwości, że ich osiągnięcia powinny być odpowiednio wyróżnione. Nagrody w postaci symbolicznych czeków wręczył wyróżnionym burmistrz Maciej Sitarek. Burmistrz docenil także trenerów i działaczy sportowych, którzy pracują często społecznie m.in. w stowarzyszeniach sportowych, które wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną.
– Bez Państwa zaangażowania i pracy na treningach być może nie byłoby sukcesów naszych młodych stypendystów – mówił burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów lidzbarskich szkół oraz podopiecznych Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury.